KARACADAĞ KAYAK MERKEZİ

KARACADAĞ KAYAK MERKEZİ

Güneydoğu´nun tek kayak merkezi olan Şanlıurfa´nın Siverek ilçesindeki Karacadağ Kayak Merkezi, kayak meraklılarının yoğun ilgisini görüyor. Özellikle hafta sonları binlerce vatandaşın ilgi gösterdiği kayak merkezi, son yılların en yoğun dönemini yaşıyor.

Güneydoğu'nun tek kayak merkezi olan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Karacadağ Kayak Merkezi, kayak meraklılarının yoğun ilgisini görüyor. Özellikle hafta sonları binlerce vatandaşın ilgi gösterdiği kayak merkezi, son yılların en yoğun dönemini yaşıyor.

Şanlıurfa merkeze 150, Siverek ilçesine ise 60 kilometre uzaklıkta bulunan Karacadağ Kayak Merkezi, vatandaşların yoğun ilgisini görüyor. Kasım ayından bu yana bölgede etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte spor severlerin bölgedeki ilk adresi haline gelen Karacadağ Kayak Merkezi, Güneydoğu'da kış turizminin gözdesi haline geldi.

Bölgede ilk olma özelliğine sahip merkeze giden bağlantı yolları Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından her gün kontrol edilerek olası müdahaleler gerçekleştirilirken, kayak meraklılarının bölgeye her geçen gün daha da ilgi göstermesi sevinçle karşılanıyor.

İnanç turizminin yanı sıra doğa turizmi ile Türkiye'nin ilgisini çektiği Şanlıurfa, Karacadağ Kayak Merkezi ile de kış turizminde adını sıkça söz ettirirken, başta Şanlıurfa olmak üzere Diyarbakır, Adıyaman, Mardin ve Gaziantep'in yanı sıra diğer illerden de çok sayıda spor severi bölgede buluşturuyor.

İçerisinde kafeterya ve hizmet binalarının bulunduğu Karacadağ Kayak Merkezi, 700 metrelik pisti ile de profesyonel kayakçıların da ilgisini çekiyor.